30 září 2023

Zahrada

Na zahradu patří gril

Zatímco v Británii nebo v USA je naprosto normální trávit nedělní odpoledne s celou rodinou a přáteli na zahradě a pořádat barbecue, u nás přišlo na chuť grilování zatím málo z nás. Přitom grilování je skvělou společenskou událostí, kdy máte možnost sejít se s celou rodinou nebo přáteli, popovídat si, dobře se pobavit a také najíst a ještě být na čerstvém vzduchu.

Když chcete skutečně luxusní zahradní nábytek

Chcete, aby i vaše zahrada byla oázou klidu? Rádi byste si dopřáli skutečně kvalitní zahradní nábytek? Potom nesmíte přehlédnout zahradní nábytek Hartman.

Nejdůležitější je pohodlí

Pokud jste se na zahradě vždy chtěli cítit výjimečně a pohodlně, zvolte si ratanový zahradní nábytek z umělého ratanu od firmy Hartman.

Vyrobte si vlastní kompost

Pokud jste si kolem domu nechali trochu prostoru a můžete si zde udělat zahrádku, určitě nezavrhujte kompostér. Je to velmi jednoduché zařízení, které vám umožní dodat vašim rostlinám dostatek kvalitní hlíny. Jak ale dosáhnout toho, aby se bio odpad přeměnil v hlínu?

Nejdůležitější je sypat do kompostéru pouze zahradní bio odpad, je však důležité pro jeho správný rozklad, aby byly složky bio odpadu ve správném poměru.

Pro dokonalou zahradu

Každý má trochu jinou představu o ideální zahradě. Pro někoho je primární možnost odpočinku a vyžaduje tedy zahradu s minimální údržbou a vybavením, které umožní relaxaci a klid. Pro účely relaxace se na zahradu hodí zejména zahradní altán či pergola, které slouží nejen k vytvoření příjemného zátiší, kam se můžete uchýlit i za velmi parných slunečných dnů a odpočívat zde, ale zároveň tvoří na vaší zahradě estetický prvek.

Co patří ke každé zahradě

Aby byla vaše zahrada vždy kouzelná, je třeba se o ni starat, to je bez debat. Proto je dobré se soustředit na kvalitní zahradní techniku. Co však máte na zahradě pro radost, pro relaxaci a odpočinek? Nemyslíte pouze na práci? Je třeba si užít také nějakou tu zábavu, proto si mnozí z nás na zahradu instalují krby a grily, aby mohli strávit víkendová odpoledne opékáním nebo grilováním a věnovat se tak své rodině.

Postaveno máme, zbývá zahrada

Zahradní architektura je neméně důležitá než architektura budov, přispívá totiž k celkovému dojmu z domu. Pokud jste věnovali plánování a výstavbě vašeho domu hodně pozornosti, energie a času, neměli byste odbývat ani vaši zahradu. Zahrada je pro mnohé místem odpočinku, relaxace, místem, kde mohou sportovat, kam mohou pustit děti na čerstvý vzduch a je rovněž místem, kterým se mohou pochlubit.

Jak postavit odolný plot

Pokud se týká vaší zahrady, je třeba myslet také na plot. Určitě nechcete, aby každý kolemjdoucí mohl sledovat, kdy a kde se na vaší vlastní zahradě opalujete. A už vůbec jistě nejste zvědaví na to, aby vám kolem domu běhal cizí pes. Proto je zvykem obehnat pozemek plotem, který vám zajistí dostatek soukromí a také bezpečí pro vás i váš majetek.

Zruční pomocníci pro péči o zahradu

Asi většina z nás chce mít udržovanou zahradu, která je pěkná na pohled a především praktická na jednoduchou údržbu. Proto se většinou uchýlíme k zatravnění zahrady. Tráva chce samozřejmě také svou péči, je třeba ji pravidelně sekat, abychom na zahradě vytvořili sametový zelený pažit. Jak na to? Budete potřebovat především kvalitní sekačku na trávu. Někdo používá elektrickou sekačku, u té však musíte stále dávat pozor na přívodní kabel. Mnohem výkonnější jsou motorové sekačky. Motorové sekačky Honda nabízí nadstandardní žací výkon, velký zásobník na posekanou trávu a nízkou hladinu hluku i emisí.

Zahrada jako ze škatulky

Na jaře by každý chtěl, aby jeho zahrádka vypadala jako ze žurnálu. Proto se snažíme na podzim upravit, co se dá, a brzo na jaře sázíme do země cibulky, aby nám potom vzešly krásné tulipány a narcisky. Není nic krásnějšího, než moci se podívat do zahrady, kde kvetou žluté azalky, fialové tulipány a další krásné květiny.

Kvalitní technika pro vaši zahradu

Každý chce, aby jeho zahrada byla prostě dokonalá, důležité je, abyste na údržbu zahrady měli dostatečné vybavení a správnou techniku. Pomůžeme vám vybrat optimální zahradní techniku i pro vaši zahradu. Pokud máte zahradu převážně zatravněnou, budete potřebovat kvalitní sekačku na trávu.