25 června 2024

Dům

Likvidace odpadních vod z domovních čistíren

Domovní čistírny odpadních vod (ČOV) představují účinné zařízení pro zpracování odpadních vod přímo na místě bydliště. Tyto systémy zajišťují vyčištění černé a šedé vody, která pochází z domácností, a to s účinností až 97 %. Po dokončení čistícího procesu je nutné se rozhodnout, jak s vyčištěnou vodou naložit.

Jak na instalaci fotovoltaiky

Montáž a instalace fotovoltaiky je stále populárnějším řešením pro jednotlivce i firmy, kteří chtějí snížit své energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Fotovoltaické systémy přeměňují sluneční světlo na elektrickou energii a jsou známé svou schopností generovat elektřinu bez emisí skleníkových plynů.

Renovace a broušení dřevěných podlah

Staré domy ukrývají i své poklady v podobě kvalitních dřevěných podlah. Mnohdy jsou tyto podlahy vzhledem ke svému stáří překryty kobercem nebo jinou podlahovou krytinou. Je to škoda. Dřevěné parkety patří mezi nejkvalitnější podlahy vůbec. Hodí se do každého interiéru a každého domu. Je tedy škoda je nechat ležet jen tak, a proto se můžeme pokusit o jejich renovaci. Není to zase tak těžká práce, ale je důležitý technologický postup.

Máte nějaký problém v bytě nebo domě?

Vlastnit nemovitosti je příjemná záležitost. Ale jako všechno, co vlastníme, je potřeba se i o nemovitost starat. A i nemovitosti mohou své majitele nemálo potrápit.

Vady na nemovitostech


Vady, které se na nemovitostech objevují mohou být různé a být způsobené různými činiteli. Nejčastěji se setkáváme s tím, že je vlhko ve sklepě, stěny sklepa jsou mokré, tvoří se na nich plíseň. Často se na nosných konstrukcích nevyskytuje izolace nebo je velmi špatná.

Svítidla podle poslední módy

Stejně jako si někdo potrpí na oblečení podle poslední módy a všechny výstřelky musí mít, při výběru svítidel lze postupovat stejně. Svítidla stejně jako všechno ostatní podléhají módním trendům, takže můžete vybírat z mnoha různých typů, materiálů, tvarů a velikostí.

 

Vybírejte podle umístění

 

Podstatné při výběru je, kam chcete svítidlo umístit. Je rozdíl, zda hledáte osvětlení do chodby, obývacího pokoje nebo lampičku k posteli. Zastavíme se u obývacího pokoje, ten skýtá asi nejvíc možností různých způsobů osvětlení.  

Vytvořte si doma ideální prostředí

 

Každý dům má své dispozice, na severní straně nepotřebujete řešit stínění proti sluníčku, ovšem v ostatních směrech už jsou sluneční paprsky vždy přítomné ve větší intenzitě a je výhodné někdy jim nedovolit projít do interiéru. V zimě a v přechodných obdobích pomáhají sice vyhřát vaši domácnost, ale v létě je doma naopak mít nechcete. Jak před nimi váš interiér chránit? Použijte spolehlivé venkovní žaluzie. Vyrábí se samozřejmě i vnitřní okenní žaluzie, ty však chrání pouze před přímým svitem, paprsky vnikají až dovnitř, takže svou energii v podobě tepla si přinesou s sebou a interiér se tak zbytečně ohřívá. Venkovní žaluzie odstíní sluneční paprsky ještě venku, takže i v letních měsících udržují ve vašem interiéru příjemnou teplotu.  

Vyzrajte na horké dny

 

Jak přežít parné dny, kdy teploty stoupají vysoko nad třicítku? Obzvlášť ve městech je takové teplo k nesnesení, slunce pálí a teplo sálá i z nahřátých budov, chodníků a silnice. Větrání pouhým otevřením oken nepomáhá, mnohdy se tím teplota v místnosti ještě zvýší. Jak tedy zatočit s velkým vedrem? Řešením pro vás může být klimatizace. Instalace pevné klimatizační jednotky většinou vyžaduje svolení majitelů okolních bytů či jednotek, což bývá mnohdy komplikované. Pokud to nejde, nezoufejte, máte ještě možnost využít mobilní klimatizaci.  

Sprcha do každé koupelny

 

Máte nový byt, stará koupelna je pryč a vy nyní přemýšlíte, jak by měla vypadat ta nová? Určitě bude obložena moderními designovými obklady a určitě zde nebude chybět vana nebo sprchový kout. Ano, to je ta otázka, vana nebo sprchový kout? To si musí rozhodnout každý za sebe, někdo si po dlouhém dnu raději napustí vanu, jiný skočí pod osvěžující sprchu. Rozhodovat budou ale nejen vaše osobní zvyky, ale také velikost prostoru, který máte k dispozici. Pokud jste zjistili, že už jste si vanu nenapustili několik let, pravděpodobně to moc často dělat nebudete ani v budoucnu a je pro vás určitě praktičtější volbou sprchový kout.  

Sprchové dveře – stylový doplněk koupelny

 

Koupelna je místo, kde provádíme každý den rituál očisty těla a často i ducha. V koupelně můžeme krásně relaxovat díky vaně nebo sprše a vhodnému osvětlení. Někteří se rádi naloží do vany a vychutnají si po celodenním shonu horkou lázeň. Mnohým z nás to však nevyhovuje nebo na relax ve vaně nemáme prostě náladu, proto často volíme sprchu. Realizace sprchy v moderní koupelně může vypadat různě, někdo si potrpí na vyzděný sprchový kout – niku, někdo si raději pořídí celý sprchový box. Co ale nesmí chybět v žádné sprše, to jsou sprchové dveře. Téměř nikdo není ochoten denně vytírat koupelnu jen proto, že zatím nemá sprchové dveře.

Sektorové kuchyně vytvoří dokonalé království pro vaše vaření

Kuchyně je základem každého bydlení. Je to takové malé království, kde vznikají dobrá jídla, která dělají z našeho bytu domov. Když se řekne slovo babička, mnoho lidí si vzpomene právě na její kuchyni. Kuchyně je zkrátka místo, které celá rodina navštěvuje s radostí a očekáváním…

 

 

Praktická kuchyně by neměla chybět v žádném domově. Je to zkrátka základ, na který bychom v žádném případě neměli zapomínat. A pokud je vaše kuchyně teprve ve fázi plánování, neuděláte chybu, když jí budete věnovat větší pozornost.