25 června 2024

Tapeta vs. malba

Ve světě dekorování interiéru není větších rivalů než tapeta a malba, jsou jako den a noc, jako černá a bílá. A právě přesně jako černá a bílá je lze docela úspěšně také kombinovat. Je ovšem třeba vědět, jak na to. Jsou místa, kde je vhodnější použít malbu nebo dokonce třeba obklady. Řeč je samozřejmě především o koupelně, toaletě nebo prostoru za kuchyňskou linkou. Všude jinde ale lze použít oba způsoby úpravy stěn.

Pro a proti malby

Zastánci malby argumentují především cenou, ta je u malby mnohonásobně nižší než u tapety, malba je také vhodná pro alergiky nebo do místností, kde se kouří. V dnešní době si můžete vybrat z nepřeberného množství barev a odstínů, které lze přizpůsobit dokonale vašemu nábytku díky moderním míchacím strojům, které danou barvu dokážou kdykoli znovu namíchat. Velkou nevýhodou je ale nepořádek, který po malování vždy zůstane.

Proč vybrat tapetu

Jak jsou na tom tapety? Tapetování je rychlé a poměrně nenáročné, takže dokážete během chvíle zcela přetvořit atmosféru v interiéru. Velkou výhodou tapet je barevná stálost a široká škála vzorů a barevných kombinací, ze kterých můžete vybírat. Pokud nemáte s tapetováním zkušenosti, přenechte jej odborníkovi, poměrně snadno by se vám mohlo podařit zničit tapetu, kterou jste dlouho vybírali a přidělali byste si práci s odstraňováním špatně nalepené tapety a opětovnou přípravou podkladu. Nicméně tapety jsou poslední dobou IN, dostávají stále častěji zelenou v bytech i domech, obývacích pokojích, ložnicích, pracovnách i chodbách. Vyberte si i vy tapety s opakujícím se vzorem nebo fototapetu, které budou zdobit stěny vašeho domova a posunou vaše bydlení na novou úroveň.