14 dubna 2024
Postaveno máme, zbývá zahrada

Postaveno máme, zbývá zahrada

Zahradní architektura je neméně důležitá než architektura budov, přispívá totiž k celkovému dojmu z domu. Pokud jste věnovali plánování a výstavbě vašeho domu hodně pozornosti, energie a času, neměli byste odbývat ani vaši zahradu. Zahrada je pro mnohé místem odpočinku, relaxace, místem, kde mohou sportovat, kam mohou pustit děti na čerstvý vzduch a je rovněž místem, kterým se mohou pochlubit.

Proto je důležitý také návrh zahrady a rovněž jeho realizace. Na obojí doporučujeme najmout si skutečné odborníky, abyste byli s výsledkem maximálně spokojeni. Netroufáte-li si na projektování zahrady sami, kontaktujte Zahradnictví Franc, které vám nabízí profesionální návrhy a realizace zahrad. Jak návrh probíhá? Zahradní architekt, který se bude zabývat návrhem vaší zahrady, potřebuje vědět nejprve vše o dispozicích vaší zahrady. Nestačí však pouze situační plánek, důležité jsou vlastnosti půdy, doba osvitu půdy a také skladbu okolní zeleně.

Dalším podstatným aspektem návrhu jsou vaše představy. Je třeba zahradnímu architektovi sdělit vaše plány, které se zahradou máte, k čemu a jak ji chcete využívat, protože na tom závisí celkové uspořádání a vybavení zahrady. Pro návrh zahrady je důležité vědět, zda budete chtít mít na zahradě altánek, jezírko, dětské prolézačky, skalku nebo skleník. Podle vašich pokynů potom může teprve zahradní architekt zpracovat návrh zahrady. Jakmile budete s návrhem spokojeni, lze přistoupit teprve k samotné realizaci zahrady. Provedení nechte také na profesionálech, kteří ví nejlépe, jak které rostliny vsadit, jak je ošetřit a kam přesně umístit, aby plnily ten správný dekorativní účel.

Svěřte vaši zahradu do rukou zkušených odborníků ze Zahradnictví Franc, kteří se postarají o to, aby vaše zahrada v každém ročním období vypadala upraveně a svěže. Chcete-li to nejlepší pro vaši zahradu, kontaktujte Zahradnictví Franc.