22 května 2024

Mozaika do moderního interiéru

Máte hrubou stavbu a pouštíte se do vnitřních prací? Jednou z nich jsou také obkladačské práce. Jakmile máte hotové rozvody elektřiny, vody, topení a všech ostatních, je čas myslet na finální podobu podlahových krytin a obklady stěn. Samozřejmě potřebujete někoho schopného, kdo se obkládání chopí, k tomu ale potřebujete také kvalitní materiály, tedy dlažbu, obklady, případně také mozaiku, která se v posledních letech stává stále oblíbenějším doplňkem interiéru. Mozaiky se ve starověku používaly ke zdobení veřejných prostor, zejména lázní. Umělci skládali barevné segmenty do nejrůznějších obrazců, které tehdy nejčastěji ukazovaly výjevy z bájí.

Dnešní podoba mozaiek

Od té doby se podoba mozaiek změnila, dnes se prakticky mozaiky nepoužívají ani tak jako prostředek umění jako spíš zobrazují abstraktní vzory. Mozaiky jsou stejně jako dříve tvořeny malými skleněnými, keramickými či kamennými segmenty, které mají určitou barvu a uspořádání a hodí se jako samostatný obklad na stěny koupelen či kuchyní. Často se mozaiky využívají také jako doplněk zejména v kombinaci s velkoformátovými obklady, které oživí a dodají jim styl. Mozaiky se staly nerozlučnou součástí wellness a bazénů. Díky malým segmentům se s její pomocí dají krásně obložit oblé tvary jako kulaté sloupy, oblé hrany bazénů, umyvadla apod. Vyberte si barvu mozaiky, skleněné se vyrábějí také s celou řadou různých efektů jako malování, šrafování, třpyt, perleť.

Hodí-li se vám spíš přírodní barvy, volte kamennou mozaiku buď z říčních oblázků, nebo z travertinu. Pro milovníky moderny jsou potom připraveny mozaiky kovové. Vybírejte mozaiky on-line v internetovém obchodu RDkachle.cz, nebo se přijďte podívat do vzorkové prodejny v Ostravě, kde na vás čeká nepřeberné množství obkladů, dlažeb a mozaiek všech možných typů. Tak neváhejte a přijďte si vybrat i vy.