30 září 2023

Zahrada

Tipy pro krásnou zahradu

Ať už máte zahradu hned za domem nebo kvůli ní jezdíte ze svého bytu na chatu, není čas se jí věnovat častěji než jednou za týden. Přesto je zahrada místem odpočinku a měla by pro nás být povzbuzením a relaxací. Proto je důležité, aby její údržba byla jednoduchá, přesto však zde můžete mít nejrůznější druhy květin, skalku i stromy. Aby bylo možné správně vybrat rostliny, které na zahradě přežijí bez větší péče, je třeba dobře poznat podmínky, které na zahradě panují od vlhkosti přes světlo až po druh půdy.

Jak na zakrytí bazénu

Nechali jste si na zahradě instalovat bazén a chcete mít možnost zakrytí bazénu? Existuje hned několik zajímavých variant, jak jej řešit. Zvolit si můžete celoroční bazénovou plachtu, která slouží k zakrytí bazénu v průběhu celého roku. Je maximálně funkční, bezpečná a zároveň plní i funkci tepelné izolace. Můžete si celoroční bazénovou plachtu pořídit také v průhledném provedení, které umožňuje zároveň i ohřev vody. Celoroční bezpečnostní bazénová plachta je vhodná pro zapuštěné bazény, její velkou výhodou je třetinová cena oproti bazénovému zastřešení či lamelovému zakrytí bazénu.

Vylaďte si vaši zahradu

Nic se nemůže rovnat tomu, když můžete jít na chvíli ven na krásně upravenou zahrádku. Než však dosáhnete toho, aby vypadala tak, jak si představujete, bude vás to stát ještě spoustu úsilí. Dobré je předem si naplánovat, jak byste si vaši zahradu představovali, zda zde budete pěstovat zeleninu, líbí se vám květinové záhony nebo dáváte přednost spíš parkové úpravě se spoustou trávy a pouze designovými keři. To záleží pouze na vás a podle toho je třeba rozvrhnout rostliny a jejich rozložení po zahradě.

Hrajeme si na pískovišti

Které dítě by si rádo nehrálo na písku? Písek představuje široké možnosti, jak se umazat při plácání báboviček, stavbě tunelů a mostů nebo hradů z písku. Děvčátka vám z písku uvaří i výborný oběd. Jak však nejlépe dostat pískoviště na zahradu? Pokud nechcete mít pískoviště pro děti na zahradě napořád, existují v současné době plastová pískoviště, jsou to vlastně takové velké plastové nádoby, do kterých se nasype písek a vaše děti si mohou hrát dosytosti. Velkou výhodou je, že písek zůstává v pískovišti a nikam se neztrácí.

Tipy pro vaši zahradu

Vaše zahrada si také zaslouží vaši pozornost, pokud chcete, aby vypadala v každém ročním období krásně a svěže, nebojte se ani rozsáhlejšího projektu, který vám pomůže toho dosáhnout. Vhodná je zejména nová výsadba záhonů nebo stromků.

Nebojte se záhonů
Tvrdá práce související se založením výsadby záhonu od nuly se vyplatí.

Vaše zahrada ocení zahradní nářadí

Máte-li i vy zahrádku, určitě víte, kolik dá práce udržovat ji v dobrém stavu. Často je třeba sekat trávu, plet záhony a starat se o keře, květiny i stromky. Nemusíte však dělat všechno ručně, práci vám značně ulehčí kvalitní zahradní nářadí renomovaných světových značek. Je jasné, že nemusíte mít veškeré nářadí značkové, některé věci by se však podceňovat neměly. I amatér pozná kvalitativní rozdíl mezi neznačkovou sekačkou na trávu a sekačkou známé značky Husqvarna. Proto je důležité neodsuzovat značky dřív než si je vyzkoušíte.

Jak má vypadat zahrada

Každý, kdo má za domem kousek zahrady, chce, aby zahrada vypadala reprezentativně. Je důležité dodržet nejrůznější pravidla. Jedním z nich je, že je třeba jednotlivé rostliny rozvrhnout tak, aby po celý rok na zahradě něco kvetlo a barevně ladila. Dále je třeba dodržet podmínky pro růst jednotlivých rostlin, které vyžadují často specifické zacházení.

Zahrada jako ze škatulky

Ne každý má čas věnovat se uspořádání zahrady a ne každý má dostatek prostorové představivosti a estetického cítění, aby si sám navrhl zahradu podle svých představ. Nemusíte si s tím lámat hlavu sami, nechte si udělat profesionální návrh zahrady od zahradního architekta.

Málokdo se natolik vyzná v rostlinných druzích, aby věděl, jak rostliny uspořádat, aby vznikla celoročně kvetoucí zahrada.

Stavíme elegantní plot z betonu

Co si představíte, když se řekne beton? Vsadím se, že i vám se vybaví nejprve základová deska, na kterou se staví dům. Jako první uvidíme jedoucí míchačku plnou čerstvě namíchaného betonu, která jede vylít základy na stavbu. Přirozeně, důvod je velmi prostý. Beton je jeden z hlavních stavebních materiálů, které se používají při stavbě domu. Proto když se řekne betonový plot, nepředstavíte si zřejmě nic pěkného. Jenže chyba lávky, moderní betonové ploty jsou skutečně půvabné.

Když oslava, tak jedině v párty stanu

Vždy se najde důvod k oslavě, vděčné jsou zejména svatby, promoce nebo třeba nějaká zvláštní výročí či narozeniny. Chcete-li uspořádat oslavu, je třeba najít nejprve vhodné místo. Máte rádi zahradní oslavy? Dáváte přednost venkovním párty? Máte-li k dispozici větší zahradu, není to žádný problém. Jak ale zajistíte, aby bylo pěkné počasí? Větru ani dešti zatím poručit neumíme, nicméně poradit si i tak zvládneme.