25 června 2024

Rekonstruujeme obývák

Obývací pokoj je místnost, ve které trávíme nejvíce času, kdy jsme doma. Proto by měl zejména obývací pokoj být uspořádán tak, abyste tu měli prostor pro všechny vaše oblíbené činnosti a také byste se tu měli cítit příjemně. Jak na to? Záleží především na tom, k čemu obývací pokoj používáte. Je-li to prostor pro setkávání se s rodinou a přáteli, nesmí chybět domácí bar, koutek pro vaše oblíbené společenské hry, domácí kino. Potřebujete-li v části obývacího pokoje zřídit domácí kancelář, stačí oddělit pracovní kout nábytkem, paravanem, zelení. Oddělovat můžete také opticky malbou na zdi či použitím tapety.

 

Tapety jsou skvělým pomocníkem k tomu, abyste našli tu správnou motivaci k práci. Vzor i barevné schéma je zcela na vás, záleží, zda se potřebujete do práce motivovat, inspirovat, nadchnout či spíš uklidnit a soustředit. Proto je tak důležitá vhodná výzdoba, abyste se zde cítili vždy příjemně. Do obývacího pokoje můžete použít tapetu s opakujícím se vzorem. Jeho výběr záleží především na celkovém pojetí pokoje, na jeho dispozicích a množství světla. Potřebujete-li oddělit prostor pro práci od toho zábavního, použijte kontrastní tapetu s vhodným vzorem. Vyznáváte-li pohodlný hygge styl, použijte tapetu se skandinávským geometrickým motivem v jemných pastelových barvách.

Skvěle se v obývacím pokoji vyjímá také fototapeta. Tyto obrazové tapety mohou nést jakýkoli obraz, který je vašemu srdci blízký. Někdo se rozhodne pro krajinu, pohled do vesmíru, výhled na Eiffelovku, či oblíbené zvíře. Skvěle vypadají přírodní motivy, zenové uklidňující obrázky i falešné okno do zeleně, s pohledem na moře či dveře do zahrady. Výběr je skutečně velmi široký, sami se rozhodnete, jak by měl váš obývací pokoj vypadat. Potom už stačí doladit ho správnými doplňky a můžete si začít užívat váš nový obývací pokoj.