23 února 2024

Zahrada

Nový plot ke každému domu

Nevyhovuje-li vám stávající plot, nastává právě nejvhodnější čas uvažovat o novém oplocení vašeho domu. Lemuje váš pozemek aktuálně dřevěný plot? Asi jste s ním nebyli příliš spokojeni, že? Vyžadoval neustále vaši pozornost, je to tak? Potom budete zřejmě shánět spíš nějaký typ nenáročného oplocení, které necháte instalovat a nebudete jej muset každý rok ošetřovat, natírat apod. Přesně takovým bezúdržbovým typem oplocení je betonový plot. Bez jakékoli údržby vám vydrží sloužit několik desítek let. Stačí si vybrat plot od prověřené firmy Kulkabex, s.r.o. Ta na českém trhu působí již řadu let, nabízí kvalitní betonové ploty české výroby, žádné polské napodobeniny rozhodně nečekejte. Ploty sami také montují, jakmile si tedy vyberete vhodný design plotu, můžete se domluvit rovnou i na profesionální montáži.

Kompostéry pro občany mohou obce pořídit z dotací

Kompost je doslova pokladem každé zahrady. Obsahuje totiž nenahraditelné živiny pro rostliny a díky hnojení kompostem se pak zahradě daří lépe. Lidé, kteří využívají k přihnojování kompost, si chválí mnohem lepší úrodu i to, že mají hnojivo vždy při ruce a nemusí jej shánět. Nyní obce budou moci kompostéry pro občany pořídit z dotací.

Když se zeptáte zahrádkáře na tajemství jeho skvělé úrody, možná vás nepřekvapí, že jeho odpovědí bude kvalitní kompost. Kompost je přírodní hnojivo, které pomáhá rostlinám růst a plodit. Navíc si jej jednoduše můžete vyrobit sami.

Kdo si hraje na písku, nezlobí

 

Děti nemůžete držet celý den zavřené doma, především na jaře a v létě potřebují prostor, aby se proběhly venku. Stačí mít za domem kousek místa, třeba dvorek nebo malou zahrádku, aby se zde mohly vaše ratolesti vyřádit. K nejoblíbenějším radovánkám patří vedle prolézání, běhání a skákání také stavění hradů z písku. Každé dítě by mělo mít na zahradě alespoň malé pískoviště, kde si může stavět tunely, vrtat jámy nebo plácat bábovičky. Manuálně zruční domácí kutilové se často honosí, jaké vyrobili pro své děti a vnoučata pískoviště, ovšem každý nemá schopnosti ani čas, aby pískoviště vyráběl vlastnoručně.

Zahradní houpačky nemusí být jenom klasické

 

 

Plánujete doplnit vaši zahradu něčím zajímavým a přitom také něčím praktickým? Pokud je tomu skutečně tak, mohou být velmi dobrou a rozhodně také velmi zajímavou volbou zahradní houpačky. Nepředstavujte si však, že by zahradní houpačka byla nutně jenom něčím, co primárně využije váš potomek. Právě naopak. Dnes jsou možnosti použití skutečně více než zajímavé i pro vás samotné. A to třeba ve chvíli, kdy si budete chtít odpočinout. A pokud hledáte zahradní houpačky výprodej, abyste nakoupili levně, je určitě třeba říci, že na trhu najdete široké spektrum možností, které se přímo do této konkrétní kategorie řadí. Podívejte se společně na to, co nadchne i vás.

Schody pro venkovní použití

 

Schody jsou nevyhnutelné u každého, kdo má dům do patra, ovšem někdy se bez nich neobejde ani bungalov. Ptáte se, jak je to možné? Vždyť jste chtěli přízemní dům právě proto, abyste nemuseli stavět žádné schodiště. Ne vždy ale jde o interiér, záleží na situaci konkrétního pozemku, ale někde se bez schodů prostě neobejdete. Někdo potřebuje několik stupňů ke vchodu, někdo, aby se dostal na zahradu. Důležité je, jaké venkovní schody zvolíte, měli byste však vždy zachovat celkový styl domu a jeho okolí. Například je-li chodníček ke vchodovým dveřím vydlážděn zámkovou dlažbou, asi na něj nenavážete nerezovým schodištěm.  

Jak vybavit terasu

Terasa je obvykle pro většinu lidí místem odpočinku, relaxace a posezení s přáteli, pokud nebudete chtít sedět nebo ležet přímo na zemi, budete potřebovat zahradní nábytek. Na trhu je k dostání celá řada výrobků podřadné kvality, potrpíte-li si však na nábytek, který vás osloví, vaše přátele oslní a ještě navíc i dlouho vydrží, potom vsaďte na zahradní nábytek Doppler.

 

Doppler je rakouská firma, která funguje již více než 50 let.

Zahradní domek pro každou příležitost

Každý, kdo má rodinný dům, mi dá za pravdu, že potřebujete neustále spoustu věcí, abyste se postarali o dům i zahradu. Ta nemusí být žádných obřích rozměrů, stejně však musíte mít k dispozici vybavení pro její údržbu. Třeba bez sekačky
na trávu se prostě neobejdete, dále využijete hrábě, lopatu, hrablo na sníh, kotouč a další a další. Kam ale s nimi?
 

Máte-li jako součást domu garáž nebo dílnu, mohou být tito pomocníci uskladněni právě zde. Co ale dělat, pokud žádnou takovou místnost nemáte? Přece nebudete mít kotouč v obývacím pokoji místo křesla? Nic tak radikálního třeba není, stačí si pořídit zahradní domek.

Zastřešení pětkrát jinak

Nejen dům potřebuje vlastní střechu, pokud chcete mít ve vašem bazénu vždy perfektně čistou vodu, pořiďte mu střechu nad hlavou. Přední výrobce bazénů a zastřešení v České republice firma Albixon nabízí celou řadu řešení pro jakýkoli venkovní bazén. Zastřešení bazénu umožňuje výrazné prodloužení koupací sezóny. Do vody se nedostávají mechanické nečistoty, jako je hmyz, listí apod. Díky tomu nebudete muset strávit tolik času údržbou. Krytý bazén se také samovolně ohřívá, zastřešení způsobí nárůst teploty vody v průměru až o 11 °C, čímž výrazně snižuje náklady na vytápění.  

Když křovinořez, pak jedině Honda

 

Chcete mít vždy dokonale upravenou zahradu, kterou vám bude každý závidět? Potom budete vedle sekačky na trávu potřebovat také kvalitní křovinořez. Věnujte pozornost křovinořezu Honda, který je jiný než vyžínače konkurence. Zásadním rozdílem je pohonná jednotka. Zatímco všechny běžné křovinořezy jsou vybaveny dvoutaktními motory, Honda se pochlubí čtyřtaktním minimotorem, který potřebuje jako palivo běžný benzín Natural 95, nepřidává se do palivové směsi již žádný olej, což je mnohem pohodlnější.

Stavíme terasu

Kdo by nechtěl mít za domem příjemné posezení? Není nic lepšího než posnídat v říjemném ranním chládku venku, moci pracovat od zahradního stolu a být na čerstvém vzduchu. Nejdříve je však třeba terasu vytvořit. Terénní úpravy zvládne bagr za několik minut, základem by měl být štěrk, písek a buď venkovní dlažba nebo betonový základ, na který se teprve dlažba nalepí. Dejte si při výběru dlažby záležet, ať neklouže, aby byla bezpečná v každém ročním období. Potom už zbývá jen užívat si příjemné chvíle na zahradě.