25 června 2024

Tapety do každého pokoje

Bílé stěny jsou jednoduché a elegantní řešení, které se hodí ke každému stylu zařízení interiéru. Ne každému ale musí vyhovovat bílá barva úplně všude, v kombinaci s minimalistickým stylem může interiér působit stroze a neosobně. Není však takový problém to změnit, jednoduše použijte ve vašem interiéru barvy. Stačí vymalovat jednu stěnu jemnou barvou, nebo vsaďte na léty ověřený prostředek zútulnění interiéru – tapety. Již v dobách středověku je na svých hradech a později zámcích využívala šlechta. Dodnes jsou tapety moderní, byť v trochu odlišné podobě.

Moderní tapety

Dnešní tapety se vyrábí z několika materiálů podle toho, kam je chcete použít. Rozeznáváme tapety papírové, vliesové a vinylové, můžete mít tapety s opakujícím se vzorem nebo také tapety obrazové, tedy fototapety. Tapety se většinou používají na jednu stěnu, zbytek je vhodné vymalovat jednou barvou, aby tapeta vynikla a pokoj nebyl příliš přeplácaný. Na výběr je obrovské množství vzorů a barevných provedení, vybere si určitě každý. Nemusíte se bát ani lepení tapet, zvládne to každý. Máte-li méně zkušeností s tapetováním, vyberte si vliesové tapety, je to jednodušší než lepení papírových tapet, čistší a rychlejší.

Jste-li rozhodnuti, že tapeta je ta správná volba pro váš interiér, vyberte si materiál a vzor podle toho, do které místnosti je budete lepit. Potom připravte zeď, aby byla suchá, čistá a hladká. Na zeď se nanese lepidlo na tapety a pruhy tapety se jeden po druhém přikládají na zeď. Tapety můžete použít v obývacím pokoji, ložnici, jídelně, ale i v kuchyni, nebo v dětském pokoji. Vyberte si velkou tapetu přes celou zeď, nebo naopak menší. Speciálním typem jsou kulaté fototapety, které se skvěle hodí do každého moderního interiéru. Tak neváhejte a pořiďte si i vy stylové tapety.