14 července 2024

Byt

Tapeta vs. malba

Ve světě dekorování interiéru není větších rivalů než tapeta a malba, jsou jako den a noc, jako černá a bílá. A právě přesně jako černá a bílá je lze docela úspěšně také kombinovat. Je ovšem třeba vědět, jak na to. Jsou místa, kde je vhodnější použít malbu nebo dokonce třeba obklady. Řeč je samozřejmě především o koupelně, toaletě nebo prostoru za kuchyňskou linkou. Všude jinde ale lze použít oba způsoby úpravy stěn.

Stěhování a nový domov

V životě se mohou objevit různé důvody, proč musíme stávající domov opustit a přestěhovat se jinam, na úplně neznámé místo, do jiného města nebo dokonce i do jiného státu. Jsou to především lepší pracovní nabídky, zdravotní důvody nebo to mohou být i osobní důvody. Stěhování zažil alespoň jednou z nás asi každý. Někdo tuhle akci nemá rád a někdo v tom nevidí žádný problém a dokonce s se na stěhování těší.

Jak přežít stěhování bytu

Určitě budete souhlasit, když řekneme, že stěhování není zrovna zábavná věc, ale pokud si vše dobře naplánujeme, můžeme se v klidu přestěhovat a pak říct, že jsme to přežili. Za život se člověk alespoň jedinkrát stěhovat a vše kolem, co následovalo a muselo se zařídit, nebyla zrovna sranda. Pár rad se ale určitě hodí.

Vybírejte praktické rohové sedačky

Obývací pokoje jsou obvykle velké místnosti, kde tráví rodina nejvíce času, schází se zde přátelé nebo se tu konají různé párty a večírky. Na to potřebujete nejen dostatek prostoru, ale také míst k sezení. Někdo si potrpí na židle, křesla či sedací vaky. Pravdou ale je, že většina z nás se ráda natáhne večer k televizi a to jaksi na židli není tak jednoduché. Lepší je pořídit si pohovku. Taková rohová sedací souprava je velmi praktická, vyrábí se v současné době v mnoha různých provedeních, vybírat můžete také nejrůznější tvary i materiály čalounění.  

Svítidla do každého interiéru

 

Pokud i vy přemýšlíte. jak ozvláštnit či obměnit váš interiér, vězte, že skvělou možností je výběr nového osvětlení. Pokud se vám líbí vaše stávající lustry, nemusíte je měnit, doplňte však do vašich místností nové světelné prvky, které pomohou vaši domácnost rozjasnit a dodají vašim pokojům zcela novou atmosféru. Výběr je široký, neboť bytoví návrháři se stále snaží přicházet s novými a novými nápady, jak vybavit interiér praktickými a zároveň vkusnými svítidly. Svítidla, která splní veškeré požadavky na dostatečné osvětlení a zároveň budou vypadat reprezentativně, naleznete na Aulix.cz.  

Není koberec jako koberec

 

Ne nadarmo se říká, když něco chceš udělat pořádně, vezmi to od podlahy. Na charakteru podlahy velmi záleží, jak bude působit celý interiér. Někdo si potrpí stále na celoplošné koberce, ovšem v moderních interiérech na celé čáře vítězí především plovoucí podlahy jakéhokoli druhu. Ty však mohou na první pohled působit poněkud studeně, proto je vhodné k doplnění použít moderní kusové koberce.  

Když je potřeba vybrat nábytek

Vybírání nábytku je legrace, pokud se stěhujete nebo zařizujete nový domov, máte neomezené možnosti. Můžete si vymyslet a uspořádat váš interiér, jak budete chtít, stačí jen mít trochu inspirace a potom najít spolehlivý obchod, kde vše seženete.

 

 

Vezměme si třeba ložnici. Až budete vybavovat nábytkem vaši ložnici, nezapomeňte nejprve vybrat postele. Ty jsou totiž základem každé ložnice. K dispozici jsou postele v různých provedeních, obvykle se lidé rozmýšlí, zda pořídit manželské postele čalouněné, dřevěné nebo kovové.

Jak nenaletět při koupi bytu

Realitní agentury obvykle nehrají zrovna fair play, to je všeobecně známo. Neplatí to samozřejmě o všech, nicméně musíte mít štěstí, abyste natrefili zrovna na nějakou solidní. Budete-li se však mít na pozoru, můžete vše zvládnout naprosto bez problému a neprodělat.

 

 

Chystáte se kupovat byt? Potom vás čeká hodně náročné období, budete pročítat inzeráty, domlouvat prohlídky, chodit na ně a potom diskutovat s partnerem či partnerkou o tom, zda daný byt kupovat nebo ne.

Rekonstrukce koupelny

V panelových domech čeká rekonstrukce všechny byty s umakartovým jádrem. Umakart časem stárne, často plesniví a je tedy třeba jej vyměnit za zděné jádro. Navrhněte si nebo si nechte navrhnout, jak by nové jádro mělo vypadat. Dobré je oddělit koupelnu a toaletu, nechat si místo na vanu a hlavně pračku. nezapomeňte také skříňku na různé nezbytnosti. Dnes to není problém, existuje přece tolik možností, jak vše vyřešit. Nechte se inspirovat velkým výberem obkladů, sanity a veškerého vybavení a dopřejte si koupelnu snů.

Moderní bydlení v příjemné lokalitě

 

Dnes je moderní stěhovat se na venkov, spousta mladých lidí buduje domy na čistém vzduchu na venkově a současně v blízkosti větších měst, kde najdou zaměstnání. Dělají to především pro děti, aby vyrůstaly v klidném prostředí, kde mohou jít ven do lesa nebo na louku a nemusí si hrát jen mezi paneláky a plnými parkovišti. Také vy jste měli sen o vlastním domku, který se rozplynul, jakmile jste se dozvěděli jeho cenu? Nezoufejte, máme pro vás skvělé řešení – domy na prodej Praha Vinoř. Tento developerský projekt se zaměřuje na výstavbu rodinných domů pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce, zkrátka pro každého, kdo chce pohodlně bydlet.