25 června 2024

Stavba

5 výhod svařovacích magnetů – magnetický úhelník usnadní práci

K čemu se hodí fixační magnetické úhelníky neboli svařovací magnety? Oblíbili si je zámečníci, kovo výrobci, svářeči i lakýrníci a natěrači. Práce je s nimi jednodušší. Zjistěte 5 výhod fixačních úhelníků.

1) Materiál pomocí magnetu snadno přichytíte


Magnetický úhelník je ze silného ocelového plechu, bývá červeně lakovaný. Uvnitř je feritový magnet. Díky němu k sobě snadno a rychle přichytíte dva kusy materiálu z feromagnetického kovu – oceli, železa, niklu, kobaltu. Svařovací magnety udrží pásovinu i tyče.

Bydlení na dosah

Každý chce dnes bydlet pokud možno ve svém, a tak jdou doslova na dračku stavební pozemky, dokonce i chatové parcely či zahrady. Obzvlášť kolem velkých měst ceny pozemků závratně stoupají, o koupi či nekoupi tedy rozhoduje doslova každý metr. Pokud chcete stavět klasický zděný dům, budete potřebovat poměrně velkou plochu. Jste-li hodně omezeni prostorem vašeho pozemku, nezoufejte, i vy budete bydlet v domě vašich snů.

Modulový dům – řešení pro každého

Řešením vašeho bydlení mohou být modulové domy společnosti MODUL HOUSE s.r.o. Jejich velkou výhodou je rychlost výstavby, která se pohybuje okolo tří až čtyř měsíců, oproti zděného domu či dřevostavbě je tedy velmi rychle vše připraveno k nastěhování.

Poklidné bydlení v útrobách Prahy

Praha je bezpochyby jednou z nejvyhledávanějších lokalit v České republice. Lidem imponuje zejména rozsáhlá nabídka pracovních příležitostí a samozřejmě také neutuchající společenský ruch, jenž poskytuje potřebnou dávku zábavy. Bydlení v rušných ulicích ovšem může být stresující, protože každý z nás občas potřebuje alespoň okamžik klidu. Naše metropole však vychází obyvatelům vstříc i v tomto směru. Aktuálně totiž vzniká hned několik projektů na rezidentní bydlení, mezi nimiž vyčnívají hlavně Byty na Vackově. Těm se v následujících řádcích hodláme věnovat poněkud podrobněji.

Pojistit si bydlení a usínat s klidem, to je zkrátka klíčové

V dnešním světě na nás čekají nástrahy a problémy i tehdy, když zamkneme domovní dveře a usadíme se pohodlně k večerní televizi. Bohužel, potíže si nevybírají a někdy udeří naprosto nečekaně, ale vyřešit se musejí co možná nejdříve.

Pokud máte sjednanou pojistku, takzvaně pro všechny případy, půjde vše rychleji – v opačném případě můžete zaplatit značnou sumu dokonce i z vlastní kapsy. Šetřit se v tomto případě bohužel moc nevyplácí, snad jen s věšteckou koulí v ruce, která nám dá jistotu, že se letos vůbec nic špatného nepřihodí.

Jak vybrat správné a kvalitní pracovní rukavice na stavbu

Pracujete-li vy sami, nebo vaši zaměstnanci v oborech jako je stavebnictví, strojírenství a nebo dokonce potravinářství, jsou velmi důležitou součástí pracovních pomůcek rukavice. Pracovat bez nich je koledování si o malér, ať už kvůli úrazu, nebo nedodržení hygienických nároků. Je potřeba vybrat takové, které zvládnou splnit, co od nich vyžadujete a zároveň, pokud nejde o jednorázové, vydrží.

Ze všeho nejdřív je nutné si ujasnit, k čemu se budou rukavice používat, s čímž souvisí zátěž, která bude na rukavice vytvářena. Proto by první pátrání mělo směřovat ke zjištění, ke kterým činnostem jsou vhodné, které typy rukavic a jakou ochranu rukám poskytnou. Rukavice, určené pro specifičtější použití, pak obvykle mají různá doporučená použití a přesné specifikace odolnosti. Najdete je vždy na přiloženém štítku a není radno jejich váhu podceňovat, jedná-li se o činnost, která se při nedostatečné kvalitě ochranných pomůcek stává rizikovou.

Ocelové konstrukce ve světě stavebnictví

Naše ocelové konstrukce navrhované na míru poskytují neomezené množství uplatnění v opravdu široké škále oborů a odvětví. Nebavíme se jen o zemědělství a průmyslu, naše práce obsahuje i návrh a realizaci mostů, sportovních stadionů, opravu památek, výstavbu vysílačů nebo rozhleden a řadu dalších typů staveb.

Když jsme vybírali dlažbu

Člověk má stále iluze, pokud jde o stavebnictví, jakmile začnete řešit stavbu čehokoli, iluze rychle mizí. Nejinak je tomu v případě dlažby. Mylíte si, že přijedete do stavebnin, abyste si vybrali dlažbu a oni vám ji za týden dodají? Rozhodně ne všude. Někde ani dlažbu nemají pořádně vystavenou, vše mají pouze na objednání a navíc vás čeká třeba až pětitýdenní dodací lhůta. To vás bude pravděpodobně čekat ve stavebninách v menších městech. V těch velkých a speciálně v hobby marketech vás naopak mile překvapí rychlé dodání a velké skladové zásoby. Také jste si dosud mysleli, že ušetříte vlastní záda a pokládku dlažby zadáte firmě? Připravte se na prodlužování dodacích lhůt ještě předtím, než stačili první dělníci kopnout do země. Neodborně položená dlažba může být nerovná, se špatným spádem, hrbolatá. Navíc se vám nikdo nebude zabývat dořezy nebo kvalitním zapískováním.

Není dlažba jako dlažba

Výběr dlažby není vždy jednoduchý. Hlavně výběr dlažby není to nejdůležitější, co pro kvalitně položenou dlažbu musíte udělat. Základem je mít dobře připravený podklad. Nejprve je třeba mít dostatečně odbagrovanou a zhutněnou zeminu, na ní potom položíte netkanou textilii, aby se štěrk nemíchal s hlínou a neubýval. Pro pojezdové plochy se doporučuje navrstvit 60-80 cm štěrku hrubé frakce 0/32. Buď potom necháte štěrk samovolně zasednout, nebo použijete vibrační desku či válec pro rychlejší zhutnění. Potom pokračujete vrstvou štěrku jemnější frakce 8/16 a znovu hutníme. Pod samotnou dlažbu potom patří nejjemnější frakce 4/8 s velikostí kamínků 2-5 mm. Jakmile dosáhnete požadovaného spádu, srovnejte povrch a můžete pokládat dlažbu. Pro pojezdové plochy se doporučuje dlažba o tloušťce alespoň 6 cm, lépe 8 cm. Pro pochozí plochy se používá nejčastěji dlažba o tloušťce 6 cm, někdy i 4 cm.

Krycí bazénové plachty špičkové kvality

 

Zastřešení bazénu a to ať už pevné, mobilní nebo jen s pomocí krycí bazénové plachty, je dnes nejen módní, ale především velmi praktické a ekonomické. Klimatické podmínky majitele doslova nutí k tomu, aby svůj bazén dokonale ochránili.

PŮJČOVNA DODÁVEK PRAHA 9

Naši firmu najdete působit v oblasti Praha 9 – Horní Počernice, kde máme své sídlo. Nabízíme krátkodobý i dlouhodobý pronájem dodávek a užitkových vozidel do 3,5 tuny. Najdete u nás pronájem dodávky od 3 hodin a také od 350 korun.

Výhodné podmínky

Samozřejmostí u nás je výhodná cena, dlouhá otevírací doba a komfortně vybavené vozy. Díky možnosti pronájmu reklamních ploch na našich vozech můžeme poskytnout nejnižší cenu v konkurenci na trhu.