14 dubna 2024
Jak na zakrytí bazénu

Jak na zakrytí bazénu

Nechali jste si na zahradě instalovat bazén a chcete mít možnost zakrytí bazénu? Existuje hned několik zajímavých variant, jak jej řešit. Zvolit si můžete celoroční bazénovou plachtu, která slouží k zakrytí bazénu v průběhu celého roku. Je maximálně funkční, bezpečná a zároveň plní i funkci tepelné izolace. Můžete si celoroční bazénovou plachtu pořídit také v průhledném provedení, které umožňuje zároveň i ohřev vody. Celoroční bezpečnostní bazénová plachta je vhodná pro zapuštěné bazény, její velkou výhodou je třetinová cena oproti bazénovému zastřešení či lamelovému zakrytí bazénu.

Pro zakrytí bazénu se používají také automatické plachty, které se pohybují po kolejnicovém pojezdu. Automatická zakrývací plachta WALU LOCK zabraňuje odpařování a tepelným ztrátám, takže si jednoduše prodloužíte koupací sezónu a současně snížíte náklady na vytápění. Plachta zabraňuje tvorbě řas a jiného znečištění, zajišťuje tak absolutní bezpečnost a optimální komfort zakrytí bazénu.

Dražší variantou zakrytí bazénu, které vám poskytne firma TERMOBAZÉNY s.r.o., je lamelové zakrytí bazénu. To patří mezi bezpečnostní zakrytí bazénu, je unikátní v tom, že neleží na okrajích bazénu, ale pluje na hladině. Lamelové zakrytí je vybaveno bezpečnostním ukotvením proti vzdouvání lamel.

Nikoli poslední možností je terasové zakrytí bazénu. Jedná se taktéž o bezpečnostní zakrytí bazénu vhodné pro použití po celý rok. Díky své pevnosti je pochozí, takže ho můžete využívat i jako terasu a pro venkovní posezení. Sezónní zakrytí je realizováno v létě bublinkovou solární folií, která snižuje odpar vody a umožňuje ohřev vody v bazénu. Přes zimu slouží k zakrytí bazénu WALU WINTER, což je dvojitá neprůhledná folie odolná UV záření, která má vypouklý tvar, takže se do bazénu nedostane dešťová voda, sníh ani jiné nečistoty. Vyberte si i vy z širokého sortimentu zakrytí bazénů to pravé a chraňte váš bazén před nečistotami.