3 února 2023
Stavíme elegantní plot z betonu

Stavíme elegantní plot z betonu

Co si představíte, když se řekne beton? Vsadím se, že i vám se vybaví nejprve základová deska, na kterou se staví dům. Jako první uvidíme jedoucí míchačku plnou čerstvě namíchaného betonu, která jede vylít základy na stavbu. Přirozeně, důvod je velmi prostý. Beton je jeden z hlavních stavebních materiálů, které se používají při stavbě domu. Proto když se řekne betonový plot, nepředstavíte si zřejmě nic pěkného. Jenže chyba lávky, moderní betonové ploty jsou skutečně půvabné.

K dispozici jsou vám v mnoha různých provedeních, takže i vzhled plotu z betonových tvárnic může být skutečně velmi rozdílný. Jak si tedy postavit betonový plot s líbivým designem? Není to nic až tak těžkého. Základem je představa, jak by měl výsledný plot vypadat. Někdo upřednostňuje dekor cihel a chce mít plot mohutný a neprostupný. V takovém případě doporučuji zvolit lícové betonové cihly vhodné barvy, ze kterých si váš vysněný plot jednoduše vyzdíte. Někdo chce mít vzdušný plot, postaví proto z betonových tvárnic pouze sloupky plotu a mezi ně potom umístí dřevěné latě nebo kované prvky.

Nechcete-li přijít o trvanlivost a pevnost betonového plotu, můžete jako výplň zvolit plotové tvárnice v dekoru dřevěné latě. Tyto tvárnice se pouze velmi jednoduše nasunou mezi připravené plotové sloupky a zafixují se. Chcete-li, aby plot vypadal jako z přírodního kamene, použijte speciální betonové zdící kameny vibrolisované s rumplovaným povrchem, který vypadá otlučeně a dokonale tak imituje přírodní stavební materiál.

Rozhodnete-li se pro stavbu plotu z plotových tvárnic, máte vybranou dlažbu před dům nebo na terasu? Dovolte mi doporučit betonovou dlažbu, která se vyznačuje výraznou odolností a designovým vzhledem. Betonová dlažba dokonale doplní exteriér vašeho domu, bude ladit s plotem i samotným domem a vytvoří tak skvělou harmonii. Spolehněte se především na kvalitu.