28 září 2021

Stavba

Vyberte si komín na fasádu

 

Stavíte-li hrubou stavbu, bude třeba před dokončením stropů a střechy zrealizovat také komín. Každý dům potřebuje komín. Především v případě, že budete topit tuhými palivy, bude třeba si pořídit komín dostatečně odolný nejen vůči vlhkosti a extrémním teplotám, ale také působení spalin. Spalováním tuhých paliv vznikají kyselé kondenzáty, které působí agresivně na komínovou vložku, je tedy zapotřebí vybrat obzvláště odolnou.
  

Nové byty v rámci projektu Eco City Malešice

 

Praha 10 je rozvíjející se čtvrtí Prahy, kde se stále něco staví. Oblíbená je především díky tomu, že je velmi atraktivní svým kulturním i sportovním vyžitím, širokými možnostmi s krásnou a klidnou lokalitou. Dominantu tvoří Malešický park a botanická zahrada, kam se můžete jít v klidu projít, proběhnout nebo projet na kole a relaxovat a odpočinout si. Občanská vybavenost je zde naprosto kompletní, najdete poblíž skutečně vše, co budete potřebovat včetně velkého množství mateřských, základních i středních škol.  

Čím pokrýt terasu

Terasa je zejména v létě nádherná věc. Můžete zde relaxovat, vypít si kávu, přečíst v klidu noviny nebo vyluštit křížovku. Máte-li chuť, můžete se na terase také najíst nebo sledovat děti, jak dělají v trávě opodál skopičiny. Důležité je u terasy nejen zastínění nebo rovnou zastřešení, ale také to, čím je tvořena samotná terasa. Tradičně se používají venkovní mrazuvzdorné dlažby nebo také dřevěné dílce připomínající plovoucí podlahu. Velmi dobře vypadá také zámková dlažba. Záleží pouze na vás, pro kterou variantu se rozhodnete.

Chceme správně utěsněné prostupy

 

Do každého domu je třeba dovézt inženýrské sítě. Tyto přípojky bývají vně domu a je třeba je dovézt dovnitř skrz zdi. A právě prostupy jsou místa ve zdech, kudy se inženýrské sítě přivádí dovnitř budovy.  

Ploty a oplocení

 

Vybrat si ten správný plot kolem vašeho domu není nic jednoduchého. Podíváte-li se, co nabízí český trh, zjistíte, že druhů plotů existuje celá řada a není jednoduché se všemi nabídkami probojovat k zajímavým typům. Z masivnějších druhů můžete vybírat betonové ploty, zděné oplocení nebo také dřevěné. Představujete-li si spíš něco vzdušnějšího, potom jsou pro vás vhodnější pletivové ploty či kované oplocení.  

Jak realizovat vysoušení zdiva

 

Začala vám vlhnout zeď a vy nevíte proč? Máte strach, že když to tak necháte, povede to k růstu plísní? Nechte si proto udělat průzkum, zda potřebujete sanační práce. Obraťte se na profesionály, kteří ví, jak postupovat. Nejprve je třeba se domluvit na osobní konzultaci, důležitý je individuální přístup ke každému klientovi, protože každá vlhká zeď je specifická. Teprve na místě po pečlivé kontrole lze doporučit správný postup zastavení provlhání zdí.  

Střecha - jak na přesah

Chcete mít za domem terasu krytou střechou? Domluvte se nejprve s projektantem domu a statikem, jak dlouhý přesah střechy si můžete dovolit mít, aniž by bylo třeba střechu podepřít. Pokud nebude naprojektovaný přesah dostatečný, abyste se pod něj vešli třeba v dešti s kávou, nevzdávejte se a nechte si přidat podpěrné sloupky, které na konci střechu podepřou a vyřeší tak otázku stability střechy. Budete tak mít dostatek stínu uvnitř místnosti, zastřešenou terasu pro chvíle pohody a zároveň stabilní střechu nad hlavou.

Jak na upravený exteriér

 

Ať už jde o rodinný dům, firemní budovu nebo náměstí, chcete, aby exteriér vypadal stejně dobře jako interiér. U rodinných domů to znamená upravit zeleň kolem vchodu, vydláždit chodníček a příjezdovou cestu a věnovat trochu pozornosti zahradě. U firemních budov je to podobné, trocha zeleně oživí nepřívětivé budovy a potom jsou tu chodníčky, případně parkoviště před budovou.  

Dokončování exteriéru

Exteriér není jen zahrada, ale také prostor před vaším domem. Je třeba jej řádně udržovat a starat se, aby vypadal stále dekorativně. Můžete použít nejrůznější rostliny, ale také dekorativní předměty a především dlažbu nebo jiný způsob zpevnění chodníku ke vchodu a příjezdové cesty. Přece nechcete mít před domem bahnivé jezero? Velmi dobře vypadá zámková dlažba, několik jehličnatých stromečků a tráva a vaše předzahrádka se bude nejen dobře udržovat, ale zároveň bude stále skvěle vypadat.

Na stavbě je potřeba lešení

 

Asi každý z nás už viděl stavbu domu, kam dělníci nedosáhnou, postaví si lešení. Lešení je tedy pomocná konstrukce, která umožňuje realizovat stavbu nebo rekonstrukci. Každá stavební firma potřebuje vlastní lešení, protože jej používá na každém domě a zkrátka se bez něj neobejde. Jste-li však soukromá osoba, která lešení potřebuje jednou za život, je pro vás zbytečné ho kupovat a potom se ztrátou zase prodávat. Jste-li v takové situaci, raději si lešení pronajměte, to se vám vyplatí mnohem víc. Firma LEHMANN TECHNIK ČR s.r.o. nabízí prodej i pronájem lešení Praha té nejvyšší kvality.