28 září 2021

Stavba

Zvolit zděný dům nebo raději srub?

Jestliže stojíme před otázkou, jaký dům by se nám líbil víc, zda klasický zděný nebo stavba v podobě srubu, musíme si nejdříve uvědomit, co od takové stavby vlastně očekáváme, jaké finanční možnosti máme a v neposlední řadě, co si přejeme, co se nám líbí. Bydlet v něm budeme my a záleží jen na našem přání a našich pocitech.

Nechte si postavit váš vysněný dům

Mít postavený vlastní rodinný dům, to je sen mnoha rodin. Především s malými dětmi rádi jdete na zahradu, kde si vaše ratolesti mohou hrát a kde vybijí přebytečnou energii a nadýchají se čerstvého vzduchu. Proto se mnozí pustí do stavby. Někteří na stěhování tak nespěchají a mohou si dovolit mnohé práce dělat svépomocí. Někoho však bytová situace tíží, nemá čas se stavbě věnovat sám nebo o stavebních pracích nic neví. Potom je praktičtější obrátit se na profesionály, kteří vám dům postaví. Než abyste sháněli řemeslníka po řemeslníkovi na každou práci zvlášť, raději si vyberte na stavbu domu odbornou firmu, která se o to postará za vás. Firma Imperial NEXT působí ve stavebnictví již deset let a má na kontě celou řadu nových rodinných domů a také nespočet rekonstrukcí podle přání majitelů. Můžete se tedy spolehnout na skutečně profesionální služby ve všech směrech.  

Není svítidlo jako svítidlo

Světlo je jedním ze základních elementů našeho života a bez něj žít nedokážeme. Jelikož člověk je stále aktivnější a jeho životní styl vyžaduje vykonávání nejrůznějších aktivit i po setmění, zákonitě potřebuje dostatek osvětlení. Denní světlo zejména v zimě brzy vyprchá a my potřebujeme náhradní. Od vynálezu Edisona už nepotřebujeme louče ani svícny, stačí stisknout vypínač na zdi a elektrická energie rozsvítí vlákno žárovky nebo způsobí emisi světla z vysoce svítivých diod a my můžeme pokračovat v činnosti jako ve dne. Má to ale háček, nejprve je třeba vybrat svítidlo, které bude světlo poskytovat. 

Plastová okna jsou stále oblíbená. Jak ale vybrat ta nejlepší?

 

Před několika lety se na českém trhu objevila plastová okna, která se pro svou vysokou životnost, nižší cenu a snadnou údržbu stala doslova hitem ve stavebnictví. Majitelé domů se při rekonstrukcích rozhodují právě pro plastová okna a v případě novostaveb tomu není jinak. Jak ale vybrat ta nejlepší? Na co se při výběru plastových oken soustředit?

Kvalitní okna za příznivou cenu

 

Když si v dnešní době chce někdo nechat vyměnit stará okna za nová, rozhlíží se po zavedené a spolehlivé firmě, na kterou nalezne kladné reference a ohlasy spokojených zákazníků. Jedním z tradičních výrobců vysoce kvalitních plastových i hliníkových oken, je firma DAFE-plast, která na trhu působí již déle než 20 let. Díky tomu má tato firma již spoustu zkušeností s výrobou i montážemi a za dobu svého působení na trhu zdokonalila své produkty ke spokojenosti i těch nejnáročnějších zákazníků.  

Plot ještě letos

 

Nápadně rychle poslední dobou přibývá domů, které kolem sebe mají betonové ploty. Překvapivé na tom je, jak skvěle betonové ploty vypadají. Rozhodně to nejsou žádné nevzhledné hroudy, jak se možná mnozí obávají. Právě naopak betonové ploty působí úžasně reprezentativně. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního betonu, který je opatřen moderním a estetickým dekorem. Starší varianty měly dekorovanou pouze jednu stranu, nyní se však můžete rozhodnout i pro oboustranné betonové ploty okrasné z vnitřní i vnější strany.  

Vše kolem dřeva

Dřevo je jedním z nejoblíbenějších stavebních materiálů. V interiéru i exteriéru vytváří skvělou atmosféru a přináší k vám domů kousek přírody. Kde dřevo skutečně skvěle vynikne, to jsou terasy. Terasa je skvělým místem pro odpočinek, relaxaci i posezení s přáteli. Je tedy třeba, aby její povrch byl dostatečně odolný a přitom vypadal reprezentativně. Venkovní dlažby mohou také značně klouzat, je tedy vhodné vybrat raději dřevo, které splní do puntíku všechna vaše očekávání.  

Hrubá stavba hotová, co dál?

Máte dokončenou hrubou stavbu domu a přemýšlíte, co dělat dál, aby prce dobře navazovaly? Důležité je, ujasnit si, zda budete interiry domu dodělávat sami nebo si najmete firmu. Pokud nemáte sami čas, bude rozumnější svěřit práci odborníkům, kteří budou také za kvalitu provedení zodpovídat. Vy jim jen řeknete, co si jak přejete a provedení necháte na nich. Druhou možností je dělat zbytek svépomocí, jste-li zruční nebo nemáte-li na rozhazování. Potom vězte, že bude třeba realizovat vnitřní rozvody elektrické energie, vody, odpadů a také topení. jakmile budou hotové, je třeba je zaházet a připravit omítky, poté se dá začít dělat podlaha, potom už budou zbývat dodělávky typu položení podlahových krytin, malby apod. 

Instalatéři k vašim službám

Instalatérské a topenářské práce potřebuje čas od času každý. Ve starších domech i bytech se stává, že začne kapat radiátor a je třeba jej opravit nebo začne protékat toaleta či vy sami při nějakých úpravách narušíte vodovodní potrubí. V takových chvílích, kdy dojde k havárii, potřebujete schopného instalatéra nebo topenáře. Stavíte-li nový dům, budete rovněž potřebovat najít spolehlivé instalatérství a topenářství, protože vodu mít doma určitě budete a totéž můžeme předpokládat také o topení.  

Na co si dát pozor při koupi domu

Dnes vám nabídnu několik dobrých rad, kterých byste se měli držet, když si půjdete prohlédnout dům, který byste chtěli koupit. Jdete-li na prohlídku domu, mělo by vás jako první zajímat okolí domu. Ne jen hezká krajina je důležitá, ale také hluk v okolí či případní poněkud hlučnější sousedi.

 

Pokud nechcete být po koupi domu nemile překvapeni, měli byste věnovat pozornost hlavně těmto důležitým detailům: