22 května 2024

Pojistit si bydlení a usínat s klidem, to je zkrátka klíčové

V dnešním světě na nás čekají nástrahy a problémy i tehdy, když zamknemedomovní dveře a usadíme se pohodlně k večerní televizi. Bohužel, potíže si nevybírají a někdy udeří naprosto nečekaně, ale vyřešit se musejí co možná nejdříve.

Pokud máte sjednanou pojistku, takzvaně pro všechny případy, půjde vše rychleji – v opačném případě můžete zaplatit značnou sumu dokonce i z vlastní kapsy. Šetřit se v tomto případě bohužel moc nevyplácí, snad jen s věšteckou koulí v ruce, která nám dá jistotu, že se letos vůbec nic špatného nepřihodí.

Sjednání online je oproti kamenné pobočce výhodnější


Nemuset chodit na pojišťovnu osobně, neztrácet prosluněné odpoledne jednáním v křesle, které obě strany spíš unavuje. Ale ovšem, pokud chcete mít pojištěnou nemovitost, dohodu lze uskutečnit klidně i z pohodlí domova. Není třeba, abyste nahrávali dokumenty online, posílali skeny a vyplněné formuláře. Naopak, bude to poměrně jednoduché – stačí jen, abyste uvedli kromě základních kontaktních údajů ještě jedno číslo. Na kolika metrech čtverečních vlastně žijete? Výměra bytu či domu postačí k vypočítání paušálu, jenž uhradíte za roční pojistné. Naprosto spravedlivě, tedy pro všechny stejně. Jistě, je to pojistka z jiné rodiny než takzvané životní pojištění, ale o to je pro náš klidný spánek nezbytnější, že?
pojištění nemovitosti

Pojištění se nemusí týkat jen bytové jednotky…


Je to vlastně jednoduché, předmětem pojištění může být i nemovitost, co teprve stavíte nebo vybavení kanceláře, rodinný dům s nejvýše dvěma byty a chata nebo chalupa. Ostatně, velmi důležité je také pojištění majetku, kterým pokryjete další možná rizika. Požár, povodeň nebo třeba jen ztráta klíčů, to všechno se dá účelně řešit, navzdory potížím, co nám přináší každodenní život. Není lepší žít prostě v klidu?