22 května 2024

Jak přežít stěhování bytu

Určitě budete souhlasit, když řekneme, že stěhování není zrovna zábavná věc, ale pokud si vše dobře naplánujeme, můžeme se v klidu přestěhovat a pak říct, že jsme to přežili. Za život se člověk alespoň jedinkrát stěhovat a vše kolem, co následovalo a muselo se zařídit, nebyla zrovna sranda. Pár rad se ale určitě hodí.

 

Dobrá organizace

 

Pokud se stěhujeme poprvé, máme asi husí kůži a hlavu plnou starostí co, kde, jak umístit, přemístit, poskládat a rozložit. Mnohdy si ani nevíme rady s tím, jak všechny ty věci vlastně sbalíme. Tady bychom si měli dát také zásadní otázku, zda všechny ty věci vlastně potřebujeme a jestli bychom se bez nich klidně obešli. Stěhování je úplně ta nejlepší příležitost, jak se zbavit nepotřebných věcí, které pak klidně ve finále můžeme i za nějakou tu kačku třeba prodat. Takže ve finále můžeme zjistit, že tolik věcí vlastně ani nemáme.

 

Ještě bychom si měli celou akci dobře naplánovat. Sepsat všechno na papír, abychom na nic nezapomněli vůbec není na škodu.

 

Stěhování vlastními silami nebo s firmou

 

Asi hlavním faktorem stěhování je vždy otázka, zda si vše dokážeme přestěhovat sami nebo jestli budeme muset vyhledat profesionální stěhováky. Vždy záleží na tom, kolik máme věcí k přestěhování, protože je asi hloupost povolat stěhovací firmu, když máme jen dvě tašky, houpací křeslo a psa. A také záleží na okolnostech, které nám mohou velmi znepříjemnit celou akci. Kamarádi nám odřeknou, auto se pokazí a počasí je nevyhovující. Tyto body stěhování jsou pro takovou akci oprvdu důležité a tak je dobré mít v záloze náhradní plán. Tím plánem může být třeba i profesionální firma na stěhování, která nám ulehčí spoustu práce a také nervů.

 

Co nás čeká s profesionální firmou

 

V zásadě nic zvláštního. Naše rozhodnutí, povolat si na přestěhování stěhováky není nic strašného a navíc budeme mít o vše postaráno, takže na nás jen bude, předat klíče, zadat novou adresu a v podstatě se pak jen nastěhovat do nového působiště. Ovšem než si vybereme tu správnou firmu, je třeba se ujistit, zda odpovídá našim požadavkům. Je dobré se o všem ujistit před samotnou akci, aby nás náhodou nepřekvapilo třeba zjištění, že nám stěhováci nevynesou nábytek do patra, protože jsme si to předem nedomluvili, nebo že nám odmítli přestěhovat klavír, protože je příliš těžký. Tyto a jiné podmínky při stěhování je dobré ujasnit si dopředu.

 

Stěhování se tak nemusí stát noční můrou, pokud si dokážeme poradit v každé situaci a pokud nepodlehneme depresi. V každém případě se dá vždy vše dobře vyřešit a stěhování není výjimkou.