25 června 2024

Schody pro venkovní použití

 

Schody jsou nevyhnutelné u každého, kdo má dům do patra, ovšem někdy se bez nich neobejde ani bungalov. Ptáte se, jak je to možné? Vždyť jste chtěli přízemní dům právě proto, abyste nemuseli stavět žádné schodiště. Ne vždy ale jde o interiér, záleží na situaci konkrétního pozemku, ale někde se bez schodů prostě neobejdete. Někdo potřebuje několik stupňů ke vchodu, někdo, aby se dostal na zahradu. Důležité je, jaké venkovní schody zvolíte, měli byste však vždy zachovat celkový styl domu a jeho okolí. Například je-li chodníček ke vchodovým dveřím vydlážděn zámkovou dlažbou, asi na něj nenavážete nerezovým schodištěm.

 

Velmi elegantně a přirozeně vypadají betonové venkovní schody. Díky vysoké tvarové i barevné variabilitě nabízí beton velké množství možností, jak může schodiště vypadat. Dekorativně působí betonové schody GRACIE a FURIE, které vzbuzují dojem antického vzhledu. Připomínají připomínají staré ohlazené kameny. Používáte-li raději dřevo, potom jsou právě pro vás určeny schody BARK a TOGO, které jsou věrnou imitací dřeva. Hodí se proto zejména na zahrady, k terase apod. Betonové schody od firmy Presbeton jsou vysoce kvalitní, mrazuvzdorné a jsou navíc opatřené nátěrem speciální impregnace, takže se nemusíte bát působení klimatických vlivů, schody se pochlubí skvělou odolností a dlouhou životností.

 

Další možností jsou vibrolisovaná schodiště, jednotlivé stupně mohou být hladké nebo ošetřené tryskáním. Tyto exteriérové schody ozdobí každou zahradu nebo verandu osobitým způsobem. Potřebujete překonat nerovnosti terénu vaší zahrady, ale hotová schodiště se vám nehodí? Nechte si je udělat na míru, řešením jsou pro vás montované schody z hladkého pohledového betonu na zakázku. Nezapomeňte také na zábradlí, které nesmí chybět u žádných schodů. Rozhodněte se pro venkovní schody z betonu, vybírat můžete také další produkty, jako jsou venkovní dlažby, obkladové fasádní systémy a další doplňky exteriéru.