Stavba Dům
Naši partneři
na stavbě
vše pro byt a dům
Tip na moderní hliníková okna za atraktivní cenu.
Byt Zahrada

STAVBY A REKONSTRUKCE

pojištění nemovitostiV dnešním světě na nás čekají nástrahy a problémy i tehdy, když zamkneme domovní dveře a usadíme se pohodlně k večerní televizi. Bohužel, potíže si nevybírají a někdy udeří naprosto nečekaně, ale vyřešit se musejí co možná nejdříve.

Pokud máte sjednanou pojistku, takzvaně pro všechny případy, půjde vše rychleji – v opačném případě můžete zaplatit značnou sumu dokonce i z vlastní kapsy. Šetřit se v tomto případě bohužel moc nevyplácí, snad jen s věšteckou koulí v ruce, která nám dá jistotu, že se letos vůbec nic špatného nepřihodí.

Celý článek

Pracujete-li vy sami, nebo vaši zaměstnanci v oborech jako je stavebnictví, strojírenství a nebo dokonce potravinářství, jsou velmi důležitou součástí pracovních pomůcek rukavice. Pracovat bez nich je koledování si o malér, ať už kvůli úrazu, nebo nedodržení hygienických nároků. Je potřeba vybrat takové, které zvládnou splnit, co od nich vyžadujete a zároveň, pokud nejde o jednorázové, vydrží.

Ze všeho nejdřív je nutné si ujasnit, k čemu se budou rukavice používat, s čímž souvisí zátěž, která bude na rukavice vytvářena. Proto by první pátrání mělo směřovat ke zjištění, ke kterým činnostem jsou vhodné, které typy rukavic a jakou ochranu rukám poskytnou. Rukavice, určené pro specifičtější použití, pak obvykle mají různá doporučená použití a přesné specifikace odolnosti. Najdete je vždy na přiloženém štítku a není radno jejich váhu podceňovat, jedná-li se o činnost, která se při nedostatečné kvalitě ochranných pomůcek stává rizikovou.

Celý článek

Naše ocelové konstrukce navrhované na míru poskytují neomezené množství uplatnění v opravdu široké škále oborů a odvětví. Nebavíme se jen o zemědělství a průmyslu, naše práce obsahuje i návrh a realizaci mostů, sportovních stadionů, opravu památek, výstavbu vysílačů nebo rozhleden a řadu dalších typů staveb.

Celý článek

zámková dlažbaČlověk má stále iluze, pokud jde o stavebnictví, jakmile začnete řešit stavbu čehokoli, iluze rychle mizí. Nejinak je tomu v případě dlažby. Mylíte si, že přijedete do stavebnin, abyste si vybrali dlažbu a oni vám ji za týden dodají? Rozhodně ne všude. Někde ani dlažbu nemají pořádně vystavenou, vše mají pouze na objednání a navíc vás čeká třeba až pětitýdenní dodací lhůta. To vás bude pravděpodobně čekat ve stavebninách v menších městech. V těch velkých a speciálně v hobby marketech vás naopak mile překvapí rychlé dodání a velké skladové zásoby. Také jste si dosud mysleli, že ušetříte vlastní záda a pokládku dlažby zadáte firmě? Připravte se na prodlužování dodacích lhůt ještě předtím, než stačili první dělníci kopnout do země. Neodborně položená dlažba může být nerovná, se špatným spádem, hrbolatá. Navíc se vám nikdo nebude zabývat dořezy nebo kvalitním zapískováním.

Celý článek

dlažbaVýběr dlažby není vždy jednoduchý. Hlavně výběr dlažby není to nejdůležitější, co pro kvalitně položenou dlažbu musíte udělat. Základem je mít dobře připravený podklad. Nejprve je třeba mít dostatečně odbagrovanou a zhutněnou zeminu, na ní potom položíte netkanou textilii, aby se štěrk nemíchal s hlínou a neubýval. Pro pojezdové plochy se doporučuje navrstvit 60-80 cm štěrku hrubé frakce 0/32. Buď potom necháte štěrk samovolně zasednout, nebo použijete vibrační desku či válec pro rychlejší zhutnění. Potom pokračujete vrstvou štěrku jemnější frakce 8/16 a znovu hutníme. Pod samotnou dlažbu potom patří nejjemnější frakce 4/8 s velikostí kamínků 2-5 mm. Jakmile dosáhnete požadovaného spádu, srovnejte povrch a můžete pokládat dlažbu. Pro pojezdové plochy se doporučuje dlažba o tloušťce alespoň 6 cm, lépe 8 cm. Pro pochozí plochy se používá nejčastěji dlažba o tloušťce 6 cm, někdy i 4 cm. 

Celý článek
předchozí 2 strana z 69 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně