14 dubna 2024
Vybíráme kvalitní sekačku

Vybíráme kvalitní sekačku

Každý, kdo má na zahradě trávu, ví, jak často je třeba ji zkracovat, aby trávník vypadal stále udržovaně. Je důležité vybrat si na to správný nástroj. Asi je celkem logické, že máte-li zahradu rozlehlou a potřebujete-li sekat velkou plochu trávy, nebudete si pořizovat strunovou sekačku do ruky, ale vsadíte spíš na zahradní traktůrek, který má mnohem větší záběr a pomůže vám pokosit zahradu pohodlně a zároveň rychle.

Pokud potřebujete sekat jen kousek trávy před domem, nebudete zřejmě vytahovat zahradní traktůrek, ale spokojíte se s běžnou sekačkou. Jak ale vybrat tu "běžnou" sekačku? Obecně existuje několik kritérií, podle kterých vyberete dostatečně kvalitní sekačku, která bude splňovat vaše požadavky.

Důležité je zaměřit se na pohon, v dnešní době jsou k dispozici sekačky motorové a elektrické. Elektrické sekačky vychází levněji s tím, že si při sekání trávy musíte dávat pozor na kabel. Motorové jsou o něco těžší, ovšem můžete s nimi sekat trávu kdekoli vás napadne a nemusíte myslet na to, zda vám dosáhne kabel až na konec zahrady. Posledním hitem mezi sekačkami jsou robotické sekačky na trávu, které fungují podobně jako robotické vysavače a slouží k častějšímu sekání a udržování trávníku v daném prostoru.