Stavba Dům
Naši partneři
na stavbě
vše pro byt a dům
Tip na moderní hliníková okna za atraktivní cenu.
Byt Zahrada

ZAMĚŘENO NA ZAHRADU

betonový plotMáte-li malé děti, víte, že stejně důležité, jako je mít alespoň zhruba dokončené interiéry, jsou také úpravy kolem domu. Nejhorší, co může být, je dítě celé od bláta, které přiběhlo domů bez holín, protože je nechalo v jedné z kaluží. Jakmile už začnete pracovat na podkladu pod dlažbu a máte kolem domů alespoň štěrk, je všechno hned veselejší. Samozřejmě každý chce mít krásný dům a výstavní zahradu co nejdřív, na druhou stranu nemá smysl příliš spěchat, tím si spíš uškodíte. Je dobré si předem rozmyslet, co chcete dělat, co je k tomu potřeba a co je dobré udělat předtím a naopak co nechat na potom. Vyhnete se tak zbytečnému předělávání. Ovšemže to bude chtít také plot. Jenže jaký vybrat?

Celý článek

kompostéry pro občanyKompost je doslova pokladem každé zahrady. Obsahuje totiž nenahraditelné živiny pro rostliny a díky hnojení kompostem se pak zahradě daří lépe. Lidé, kteří využívají k přihnojování kompost, si chválí mnohem lepší úrodu i to, že mají hnojivo vždy při ruce a nemusí jej shánět. Nyní obce budou moci kompostéry pro občany pořídit z dotací.

Když se zeptáte zahrádkáře na tajemství jeho skvělé úrody, možná vás nepřekvapí, že jeho odpovědí bude kvalitní kompost. Kompost je přírodní hnojivo, které pomáhá rostlinám růst a plodit. Navíc si jej jednoduše můžete vyrobit sami.

Celý článek

plastové pískoviště

Děti nemůžete držet celý den zavřené doma, především na jaře a v létě potřebují prostor, aby se proběhly venku. Stačí mít za domem kousek místa, třeba dvorek nebo malou zahrádku, aby se zde mohly vaše ratolesti vyřádit. K nejoblíbenějším radovánkám patří vedle prolézání, běhání a skákání také stavění hradů z písku. Každé dítě by mělo mít na zahradě alespoň malé pískoviště, kde si může stavět tunely, vrtat jámy nebo plácat bábovičky. Manuálně zruční domácí kutilové se často honosí, jaké vyrobili pro své děti a vnoučata pískoviště, ovšem každý nemá schopnosti ani čas, aby pískoviště vyráběl vlastnoručně.

Celý článek

 

houpačka

Plánujete doplnit vaši zahradu něčím zajímavým a přitom také něčím praktickým? Pokud je tomu skutečně tak, mohou být velmi dobrou a rozhodně také velmi zajímavou volbou zahradní houpačky. Nepředstavujte si však, že by zahradní houpačka byla nutně jenom něčím, co primárně využije váš potomek. Právě naopak. Dnes jsou možnosti použití skutečně více než zajímavé i pro vás samotné. A to třeba ve chvíli, kdy si budete chtít odpočinout. A pokud hledáte zahradní houpačky výprodej, abyste nakoupili levně, je určitě třeba říci, že na trhu najdete široké spektrum možností, které se přímo do této konkrétní kategorie řadí. Podívejte se společně na to, co nadchne i vás.

Celý článek

venkovní schodiště

Schody jsou nevyhnutelné u každého, kdo má dům do patra, ovšem někdy se bez nich neobejde ani bungalov. Ptáte se, jak je to možné? Vždyť jste chtěli přízemní dům právě proto, abyste nemuseli stavět žádné schodiště. Ne vždy ale jde o interiér, záleží na situaci konkrétního pozemku, ale někde se bez schodů prostě neobejdete. Někdo potřebuje několik stupňů ke vchodu, někdo, aby se dostal na zahradu. Důležité je, jaké venkovní schody zvolíte, měli byste však vždy zachovat celkový styl domu a jeho okolí. Například je-li chodníček ke vchodovým dveřím vydlážděn zámkovou dlažbou, asi na něj nenavážete nerezovým schodištěm.  

Celý článek
1 strana z 11 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně