Stavba Dům
Naši partneři
na stavbě
vše pro byt a dům
Tip na moderní hliníková okna za atraktivní cenu.
Byt Zahrada

STAVÍME DŮM

osvětlení na chodbuSvětlo potřebujeme k životu. Dříve lidé vstávali a chodili spát podle slunce, dnes to již není třeba a mnohdy to ani není možné. Třeba v továrnách, kde je nepřetržitý provoz, nebo závodech, které začínají ráno v šest hodin. Všude tam je zapotřebí umělého osvětlení. S tím u nás poprvé přišel František Křižík v roce 1878, kdy vylepšil obloukovou lampu, takže mohla fungovat jako pouliční osvětlení. Co by asi Křižík říkal dnes na nové úsporné žárovky, které poskytují světlo skoro zadarmo a šetří životní prostředí?

Celý článek

 

Obývací pokoj s renovovanou dřevěnou podlahouStaré domy ukrývají i své poklady v podobě kvalitních dřevěných podlah. Mnohdy jsou tyto podlahy vzhledem ke svému stáří překryty kobercem nebo jinou podlahovou krytinou. Je to škoda. Dřevěné parkety patří mezi nejkvalitnější podlahy vůbec. Hodí se do každého interiéru a každého domu. Je tedy škoda je nechat ležet jen tak, a proto se můžeme pokusit o jejich renovaci. Není to zase tak těžká práce, ale je důležitý technologický postup.

Celý článek

Vlastnit nemovitosti je příjemná záležitost. Ale jako všechno, co vlastníme, je potřeba se i o nemovitost starat. A i nemovitosti mohou své majitele nemálo potrápit.

Vady na nemovitostech


Vady, které se na nemovitostech objevují mohou být různé a být způsobené různými činiteli. Nejčastěji se setkáváme s tím, že je vlhko ve sklepě, stěny sklepa jsou mokré, tvoří se na nich plíseň. Často se na nosných konstrukcích nevyskytuje izolace nebo je velmi špatná.

Celý článek

svítidla a osvětleníStejně jako si někdo potrpí na oblečení podle poslední módy a všechny výstřelky musí mít, při výběru svítidel lze postupovat stejně. Svítidla stejně jako všechno ostatní podléhají módním trendům, takže můžete vybírat z mnoha různých typů, materiálů, tvarů a velikostí.

 

Vybírejte podle umístění

 

Podstatné při výběru je, kam chcete svítidlo umístit. Je rozdíl, zda hledáte osvětlení do chodby, obývacího pokoje nebo lampičku k posteli. Zastavíme se u obývacího pokoje, ten skýtá asi nejvíc možností různých způsobů osvětlení.  

Celý článek

venkovní žaluzie

Každý dům má své dispozice, na severní straně nepotřebujete řešit stínění proti sluníčku, ovšem v ostatních směrech už jsou sluneční paprsky vždy přítomné ve větší intenzitě a je výhodné někdy jim nedovolit projít do interiéru. V zimě a v přechodných obdobích pomáhají sice vyhřát vaši domácnost, ale v létě je doma naopak mít nechcete. Jak před nimi váš interiér chránit? Použijte spolehlivé venkovní žaluzie. Vyrábí se samozřejmě i vnitřní okenní žaluzie, ty však chrání pouze před přímým svitem, paprsky vnikají až dovnitř, takže svou energii v podobě tepla si přinesou s sebou a interiér se tak zbytečně ohřívá. Venkovní žaluzie odstíní sluneční paprsky ještě venku, takže i v letních měsících udržují ve vašem interiéru příjemnou teplotu.  

Celý článek
1 strana z 22 další
Design a kód Copyright © 2013 Seokvalitně